Parafia pw. św. Jana od Krzyża w Starosiedlu

Niedziela 7 kwietnia

Niedziela Miłosierdzia Bożwgo

Starosiedle - kościół godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia i Łaski

Godzina Miłosierdzia to szczególne nabożeństwo, które ma swoje źródło w objawieniach św. Faustyny Kowalskiej. Oto kilka informacji na ten temat:

1.    Godzina Miłosierdzia jest odprawiana o godzinie trzeciej po południu, czyli o 15:00. To właśnie wtedy Jezus miał objawić św. Faustynie swoje niepojęte miłosierdzie .

2.    W trakcie tego nabożeństwa skupiamy się na tajemnicy męki Pańskiej. Modlitwa powinna być skierowana bezpośrednio do Jezusa, a w błaganiach warto odwoływać się do wartości i zasług Jego bolesnej męki .

3.    Warto w tym czasie udać się do kościoła i tam się modlić, aby uczcić tę godzinę łaski .

Jezus pragnie, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. To czas, kiedy otwarte są wnętrzności Jego miłosierdzia, a dusze, które przystąpią do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpią zupełnego odpuszczenia win i kar .

Niech ta godzina będzie dla nas okazją do zbliżenia się do Jezusa i przyjęcia Jego niezwykłego miłosierdzia.

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja